Виставка

Виставка “Четверте покоління”, що пройшла у Національному музеї історії України у Другій Світовій війні, розповідає про нащадків бійців Червоної армії та УПА, які сьогодні пліч-о-пліч боронять нашу землю. Вони – четверте покоління героїв. Спливають століття, до невпізнання змінюються політичні мапи, та незмінним лишається одне: звідки б не прийшов на нашу землю ворог – сини та дочки України стають на її захист. Виставка зроблена одним з найяскравіших майстрів сучасної української фотографії Романом Ніколаєвим у співавторстві з фотографом Сергієм Лєбєдєвим.

10. Жорж

Молодший сержант Вадим Жорж, військовослужбовець 36-ї окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Його прадідусь гвардії сержант Петро Капканенко в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Брав участь у вигнанні нацистів з території України.

9. Лугін

Лейтенант Артем Лугін, військовослужбовець 406-ї окремої артилерійської бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Його прадід Володимир Шаманаєв в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Учасник боїв на Курській дузі.

1. Власенко

Старшина Олександр Власенко у лютому-квітні 2016 року в складі 54-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України брав участь у війні проти
російських окупантів на сході України. Обидва його дідусі Андрій Литвин та Іван Власенко в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воювали проти нацизму.

11. Мирка

Старший лейтенант Богдан Мирка, військовослужбовець окремого артилерійського дивізіону 406-ї окремої артилерійської бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Його двоюрідний дідусь Микола Скороход в роки Другої світової війни у лавах Української повстанської армії воював проти нацизму.

12. Олешко

Капітан Дмитро Олешко, військовослужбовець 406-ї окремої артилерійської бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Його дідусь Трохим Рудий в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму.

13. Киричко

Молодший лейтенант Віталій Киричко, військовослужбовець 406-ї окремої артилерійської бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Його дідусь Федір Киричко в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Брав участь у вигнанні гітлерівців з території України, Угорщини та Австрії.

14. Скородід

Старшина Тетяна Скородід, військовослужбовець Окремого Київського полку Президента України. Брала участь у війні проти російських окупантів на сході України. Її дідусь сержант Микола Гончаренко в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Завершив війну в Празі.

15. Росновський

Сержант Андрій Росновський, військовослужбовець 64-го окремого гарматного артилерійського дивізіону 406-ї окремої артилерійської бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Його дід Григорій Росновський в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Брав участь у штурмі Будапешта та форсуванні Вісли.

16. Костюк

Старший солдат Оксана Костюк, військовослужбовець 45-го полку Національної гвардії України. Її прадід Микола Муцурановський в роки Другої світової війни у лавах Української повстанської армії воював проти нацизму.

2. Барабаш

Старшина Сергій Барабаш у січні-серпні 2016 року в складі 54-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Його дідусь Олександр Барабаш 1944 – 1945 роках у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Брав участь у штурмі Берліна.

3. Тотомир

Старший сержант Віталій Тотомир, військовослужбовець 24-ї окремої механізованої Бердичівської Залізної бригади імені Князя Данила Галицького Сухопутних військ Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Його дідусь Федір Савицький в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Брав участь у вигнанні гітлерівців з території України, Молдови та Румунії.

4. Шемотюк

Молодший лейтенант Олександр Шемотюк, військовослужбовець 101-го окремого полку зв’язку і управління Повітряних Сил Збройних Сил України. У 2014 році брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Його дідусь в роки Другої світової війни у лавах радянських партизанських загонів воював проти нацизму.

5. Шинкарчук

Молодший лейтенант Володимир Шинкарчук, військовослужбовець 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни». Його прабабуся Олександра Марсинюк в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воювала проти нацизму.

6. Воробйов

Молодший сержант Олексій Воробйов у 2014 році брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. У складі 25-ї окремої повітряно-десантної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України у липні 2014 року визволяв місто Слов’янськ. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Його прадідусь Володимир Пишонін в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії.

7. Маришев

Старший лейтенант Руслан Маришев, військовослужбовець 90-го окремого аеромобільного батальйону Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Лицар ордена Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів. Його прадідусь Сергій Гусаков у роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Брав участь у вигнанні гітлерівців з території Словаччини.

8. Смаль

Старший лейтенант Олег Смаль, військовослужбовець 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. Брав участь у війні проти російських окупантів на сході України. Лицар ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Його дідусь Володимир Мілейко в роки Другої світової війни у лавах Червоної Армії воював проти нацизму. Завершив війну у 1945 році на Далекому Сході.