Виставка «Україна-НАТО. Формула безпеки»

З 10 до 30 липня в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» (вул. Лаврська, 10-12) відбувалася виставка «Україна-НАТО. Формула безпеки», за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

1499678751-2414

У відкритті експозиції взяли участь Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, Півночноатлантична Рада, а також представники Адміністрації Президента, Уряду, Верховної Ради, дипломатичного корпусу та громадянського суспільства.

Виставка приурочена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Північноатлантичним альянсом.

«Перші 42 роки його існування – з 1949 до 1991 – Україна провела по інший бік «залізної завіси». Але «залізні завіси» у свідомості людей пережили і її падіння. За роки незалежності уявлення про НАТО в українському суспільстві значно змінилися. Тепер вони також бувають полярними: від «агресивного військового блоку», до «панацеї усіх безпекових проблем України».

1499678753-7286

Зазвичай, такі стереотипи базуються не стільки на хибній інформації, скільки на браку інформації як такої. Цьогорічна дата – нагода озирнутися, дізнатися більше, переосмислити пройдений шлях – і рухатися вперед. За ці 68 років і Альянс, і весь світ, і Україна пережили немало. Експозиція пропонує пригадати, які ключові події зробили НАТО, світ і Україну такими, якими вони сьогодні є».

Натисніть на зображення, щоб відвідати віртуальний тур виставкою
nato